Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Revin cu o intrebare. Eu sunt parte ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Revin cu o intrebare. Eu sunt parte vatamata- un furt ...

Buna ziua. Revin cu o intrebare. Eu sunt parte vatamata- un furt eperat online prin care am fost fraudat de o suma de bani anul trecut. Procuratura m-a anuntat ca au stopat cercetarile fiindca suma e mica -300 euro-pt. a continua. dupa o saptamana Judecatoria mia trimis citatie sa ma prezint la proces pt. a-mi da acordul de oprirea cautarilor. Ce se intampla daca nu ma duc? ma poate amenda?
Nu, prezența nu este obligatorie. Nu veți fi amendat.
Buna ziua! Nu o sa patiti nimic, judecatorul de camera preliminara se poate pronunta si in lipsa persoanelor legal citate.