Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Orele de liniste de la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Orele de liniste de la bloc

Tocmai m-am mutat la bloc cu chirie si am aflat de orele de liniste, acestea din bloc sunt de la ora 14:00 - 17:00 si 22:00 - 7:00. Am citit legea 61/1991, dar tot nu am fost lamurit.
Cand cineva isi face dus in bloc, se aude in apartamentul de dedesubt foarte tare, am un vecin care mi-a spus sa nu mai fac dus de la ora 22:00 pentru ca nu poate sa doarma.
Am inteles ca nu pot asculta muzica tare, sa dansez, etc. Dar nici dus? Va rog sa imi raspundeti chiar nu stiu daca e normal sau nu,.
va puteti face dus oricand. faceti-i cadou vecinului dopuri de urechi.

14:00 - 17:00 si 22:00 - 7:00.

in lege e de la 13 la 14 dar asa au convenit locatarii, incercati sa respectati, poate unii au copii mici. Respectati insemnand sa nu bagati bormasina sau muzica blana, nu sa nu va faceti dus
gi-jane2, moderator