Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. In parcarile de reședință, in cazul in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. In parcarile de reședință, in cazul in care am ...

Buna ziua. In parcarile de reședință, in cazul in care am lasat un numar de telefon, are dreptul proprietarul locului de parcare sa solicite serviciul pentru blocare roti? Mentionez faptul ca nu venise sa si parcheze masina. Au venit baietii cu blocatorul,m-au sunat si m au rugat sa mut masina, altfel vor fi nevoiti sa mi blocheze roata. E normal? Mulțumesc!
afisarea numarului masinii este o metoda politicoasa pentru rezolvarea situatiei. cu toate acestea, nu e prevazuta de lege. detinatorul locului de parcare este in drept sa ceara blocarea