Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... PROTECȚIA DATELOR CU CARACTER PERSONAL. Buna ziua. O ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

PROTECȚIA DATELOR CU CARACTER PERSONAL. Buna ziua. O publicație ...

PROTECȚIA DATELOR CU CARACTER PERSONAL. Buna ziua. O publicație media a folosit înscrisuri cu adresa locuinței mele ANL ( strada, bloc, apartament) repartizată și o fotografie cu mine fără a avea consimțământul meu Menționez ca nu sunt persoana publica. Ce pot face ? Mulțumesc!
O sesizare către autoritatea cu competente în domeniul datelor cu caracter personal sau un proces civil.prin care puteți cere daune morale dacă faceți dovada unui prejudiciu..
Mulțumesc ca mi ați raspuns. Prejudiciul consta și in faptul ca publicația oferă posibilitatea ca cititorii sa posteze online comentarii la articol . Au fost postate comentarii denigratoare, jignitoare, ofensatoare la adresa mea și familiei mele pentru care se fac direct răspunzători întrucât ei administrează acest spațiu online.

jenifer chelaru a scris:

PROTECȚIA DATELOR CU CARACTER PERSONAL. Buna ziua. O publicație media a folosit înscrisuri cu adresa locuinței mele ANL ( strada, bloc, apartament) repartizată și o fotografie cu mine fără a avea consimțământul meu Menționez ca nu sunt persoana publica. Ce pot face ? Mulțumesc!

Sesizati Anspdcp.
informatiile privitoare la beneficiarii ajutoarelor de stat sunt publice.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

O sesizare către autoritatea cu competente în domeniul datelor cu caracter personal sau un proces civil.prin care puteți cere daune morale dacă faceți dovada unui prejudiciu..

Poate ca aveți dreptate, dar pentru ca sa mi pună fotografia in ziar tot trebuia sa mi ceara acceptul. Doar nu le a publicat fotografiile tuturor locatarilor din blocurile ANL.