Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare teren

Trebuie sa fac o intabulare pentru un mic teren agricol care este pe numele mamei mele decedate de 2 ani
Trebuie sa fac certificat de moștenitor?
ghiumusa, utilizator
faceti succesiunea, fiindca trebuie sa puteti demonstra cu documente ca sunteti proprietarul/ proprietarii
Da. Trebuie sa dezbateti succesiunea si sa obtineti certificat de mostenitor.