avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 276 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Salariile brute se iau in considerare la ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Salariile brute se iau in considerare la pensie.multumesc.

Salariile brute se iau in considerare la pensie.multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:41, 22 Iunie 2023
Conform Legii actuale a pensiilor publice nr. 263/ 2010 cu modificarile si completarile ulterioare, NU.
Daca exista o hotarare judecatoreasca definitiva in acest sens, DA.
Depinde de perioada..în prezent, sunt luate în calcul salariile brute.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot cere recalcularea pensiei pentru perioada in care am lucrat ... maseruph maseruph Pot cere recalcularea pensiei pentru perioada in care am lucrat in acord? Calculul s-a facut dupa salariul de baza dar am platit contributia la salariul ... (vezi toată discuția)
Calcul sporuri Steladumitru Steladumitru Buna ziua! Am primit decizia de pensionare anticipata si nu mi s-au luat în calcul și adeverințele din care reiese că am avut sporuri,acord ... (vezi toată discuția)
Demersuri contestatie decizie pensie jenilazar jenilazar Buna ziua, Am depus de curand (,acum o saptamana,) dosarul pentru pensionare anticipata partial, dosar in care am depus si o adeverinta cu sporuri si lucru in ... (vezi toată discuția)