Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sunt coproprietar 50 % cu sora mea, 50% la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sunt coproprietar 50 % cu sora mea, 50% la apartamentul mostenit ...

Sant coproprietar 50 % cu sora mea, 50% la apartamentul mostenit de la parinti. Sora mea poate instraina ( donatie) cota ei parte acum cand ne aflam in proces in instanta pentru iesire din indiviziune deschis de mine?
Da. Ulterior, veți ieși din indiviziune cu cel care a cumpărat de la sora dvs
raluk0207, utilizator
Dar noi santem in plin proces juridic de iesire din indiviziune deschis de avocatul meu care ma reprezinta.
Da, asta am înțeles.
Este notat litigiul la Cartea funciara?
Inca nu, Procesul este inca in faza initiala, in forma preliminariilor obligatorii,( apartamentul este fara datorii fiscale, se stabileste valoarea apartamentului prin expertiza tehnica, se emit cheltuielile de proces si eliberarea timbrului juridic necesar.
Nu au legătură.,,preliminariile"adica procedura administrativă/prealabila în care va aflați.. Scoateți un certificat de grefa și notați litigiul în CF..Mai discutați cu av ...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat