Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cum pot scapa de flotanti?am cumparat o garsoniera ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cum pot scapa de flotanti?am cumparat o garsoniera care dupa cum reiese de la evidenta ...

am cumparat o garsoniera care dupa cum reiese de la evidenta populatiei are vreo 8 flotanti. ce as putea face legal ca sa nu mai aiba buletinele la adresa Mea .pentru ca nu doresc asta si acum nu pot primi cardul de energie din cauza lor.si habar nu am cine sunt .ei ...
Are 8 persoane cu viză de flotant sau 8 persoane care își au stabilit domiciliul acolo ?
Mergeti la evidenta populatiei si declarati ca nu locuieste nimeni.
Cardul de energie nu are legatura cu flotantii ca dvs declarati pe proprie raspundere ca va gospodariti singur.
gi-jane2, moderator
sunt 8 persoane care apar cu buletin la adresa mea si nu pot primi cardul de energie .ce
Trebuie formulată o acțiune prin care se va solicita obligarea acelor persoane să efectueze formalitățile de modificare a adresei de domiciliu de la garsoniera dvs la adresa unde locuiesc faptic, adică în concordanță cu realitatea.
Adrian ALBU, Avocat

reiese ca eunt mai multi locatari si zic ei ca nu sunt eligibil căci este oeste baremul de venit dar politia a fost si este apartamentul meu .locuiesc singur

Mergeti la evidenta populatiei si declarati ca nu locuieste nimeni.
Cardul de energie nu are legatura cu flotantii ca dvs declarati pe proprie raspundere ca va gospodariti singur.