avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cum pot scapa de flotanti?am cumparat o garsoniera ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cum pot scapa de flotanti?am cumparat o garsoniera care dupa cum reiese de la evidenta ...

am cumparat o garsoniera care dupa cum reiese de la evidenta populatiei are vreo 8 flotanti. ce as putea face legal ca sa nu mai aiba buletinele la adresa Mea .pentru ca nu doresc asta si acum nu pot primi cardul de energie din cauza lor.si habar nu am cine sunt .ei ...
Cel mai recent răspuns: pacaliciule , utilizator 23:58, 13 Iulie 2023
Are 8 persoane cu viză de flotant sau 8 persoane care își au stabilit domiciliul acolo ?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergeti la evidenta populatiei si declarati ca nu locuieste nimeni.
Cardul de energie nu are legatura cu flotantii ca dvs declarati pe proprie raspundere ca va gospodariti singur.
Ultima modificare: Joi, 13 Iulie 2023
gi-jane2, moderator
sunt 8 persoane care apar cu buletin la adresa mea si nu pot primi cardul de energie .ce
Trebuie formulată o acțiune prin care se va solicita obligarea acelor persoane să efectueze formalitățile de modificare a adresei de domiciliu de la garsoniera dvs la adresa unde locuiesc faptic, adică în concordanță cu realitatea.
Ultima modificare: Joi, 13 Iulie 2023
Adrian ALBU, Avocat

reiese ca eunt mai multi locatari si zic ei ca nu sunt eligibil căci este oeste baremul de venit dar politia a fost si este apartamentul meu .locuiesc singur

Mergeti la evidenta populatiei si declarati ca nu locuieste nimeni.
Cardul de energie nu are legatura cu flotantii ca dvs declarati pe proprie raspundere ca va gospodariti singur.

Alte discuții în legătură

Situatie complicata de luare in spatiu Fedayna Fedayna Situatie de luare in spatiu Buna ziua, Am o proprietate in care am lasat pe cineva sa locuiasca ca sa aiba grija de casa, fara chirie. Persoana ... (vezi toată discuția)
Flotant posibil in timpul succesiunii? Ioana B1980 Ioana B1980 Buna ziua, sper sa ma puteti ajuta cu o informatie. Locuiesc in chirie, iar proprietarul apartamentului a murit. Flotantul mi-a expirat intre timp. Sotia ... (vezi toată discuția)
Scoatere din spatiu Richiu Richiu Buna ziua Vreau sa scot din spatiu, (unde sunt unic proprietar) o persoana care NU mai locuieste cu mine. Luarea in spatiu s-a facut la evidenta ... (vezi toată discuția)