Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achizitie de la un punct de lucru din UE
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achizitie de la un punct de lucru din UE

Daca fac o achizitie de utilaje pe fonduri europene de la o firma din Romania , dar utilajul vine de la un punct de lucru al sau din Franta care este furnizorul? Este achizitie intracomunitara si folosesc cui punct de lucru in declaratia 390?
george-neagu, moderator
furnizorul este firma din Romania dar e posbil ca firma din Romania sa aiba inregistrare in scop de TVA in Franta si sa va dea un cod FR nu RO.
Pe acel CUI FR se va declara achizitia intracomunitara in D390