Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Poate un preemptor (cumparator) sa faca o contraoferta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Poate un preemptor (cumparator) sa faca o contraoferta vanzatorului ...

Poate un preemptor (cumparator) sa faca o contraoferta vanzatorului cu un pret sub cel din oferta vanzatorului? Ce se intampla daca preemptorii nu raspund la oferta vanzatorului? Este vanzatorul obligat sa vanda la pretul din oferta sau poate sa vanda cu mai putin?
E vorba de oferta publica? Al unei instituții de stat! Sau a unei companii private?