avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ryanair?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ryanair?

Ceva sugestii pt un proces cu Ryanair? Sunt șanse de câștig,ținând cont ca nu au sediul pe teritoriul României?
Cum se procedează mai exact?
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cabinet de Avocat , Avocat 16:01, 16 August 2023
Bună ziua,

Faptul că este o societate străină nu vă împiedică să îi acționați în judecată în România. Am lucrat în trecut într-un proces (chiar câștigat) împotriva Ryan Air.
Procesul se judeca în România?
În lipsa celeilalte părți? Ma gândesc ca n-o sa vina ei din Irlanda?!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Important este să fie citați pentru proces. Majoritatea companiilor mari, de obicei, nu se prezintă în instanță.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema cu compania ryanair sicka90 sicka90 Buna ziua, Va aduc la cunosinta urmatoarea problema: In data de 20.10.2020, eu, impreuna cu sotia am avut un zbor catre Londra. Nu am avut bagaje de cala, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. ce sanse am de a da in judecata firma unde lucrez MARNUC MARNUC Buna ziua. Ce sanse am de a da in judecata compania pentru care lucrez si de a castiga legat de urmatoarea situatie. Compania pentru care lucrez e o ... (vezi toată discuția)
Despagubiri morale blue air maggia87 maggia87 Buna seara! Ieri, 28 decembrie 2012, am avut rezervat un bilet de avion la Compania Aeriana Blue Air, Bucuresti - Larnaca. Avionul trebuia sa decoleze la ora ... (vezi toată discuția)