Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ryanair?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ryanair?

Ceva sugestii pt un proces cu Ryanair? Sunt șanse de câștig,ținând cont ca nu au sediul pe teritoriul României?
Cum se procedează mai exact?
Mulțumesc!
Bună ziua,

Faptul că este o societate străină nu vă împiedică să îi acționați în judecată în România. Am lucrat în trecut într-un proces (chiar câștigat) împotriva Ryan Air.
Procesul se judeca în România?
În lipsa celeilalte părți? Ma gândesc ca n-o sa vina ei din Irlanda?!
Important este să fie citați pentru proces. Majoritatea companiilor mari, de obicei, nu se prezintă în instanță.