Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua vreau să cumpăr o garsoniera,la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua vreau să cumpăr o garsoniera,la înțelegere cu proprietarul ...

Buna ziua vreau să cumpăr o garsoniera,la înțelegere cu proprietarul am stabilit suma de 62500lei,notarul a evaluat-ola suma de 90000lei,întrebarea mea este,poate notarul să facă așa ceva fara expertiza la fata locului?Mulțumesc anticipat
Da, poate. Notarul are propria expertiza notariala întocmită de un expert evaluator.
Exista grile notariale