Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Doua facturi platite cu chitante in aceeasi zi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Doua facturi platite cu chitante in aceeasi zi

Buna ziua. O firma de proiectare s-a ocupat de actele pt schimbarea destinatiei unui spatiu, din imobil, in cabinet medical. Ei s-au ocupat de tot iar la final mi-au emis doua facturi in aceeasi data cu cele doua chitante aferente, una de 5000 si una de 2000.Va rog sa imi spuneti daca e corect si legal, pt ca nu vreau ulterior sa fiu amendata. Va multumesc.
Buna ziua,
E corect si legal,
Conform Legii 70/2015
ART. 4
(1) Operaţiunile de încasări în numerar efectuate de persoanele prevăzute la art. 1 alin. (1), de la persoane
fizice,reprezentând cesiuni de creanţe, primiri de împrumuturi sau alte finanţări, precum şi contravaloarea unor livrări de bunuri sau a unor prestări de servicii se efectuează în limita unui plafon zilnic de 10.000 lei de la o persoană.
Va multumesc !