Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu odihna in concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu odihna in concediu medical

Daca un angajat se afla in Concediu medical din ianuarie anul acesta pina la anul .... mai are dreptul la concediu de odihna?
Da, conform Codului Muncii, art.145
(4) La stabilirea duratei concediului de odihnă anual, perioadele de incapacitate temporară de muncă, cele aferente concediului de maternitate, concediului paternal, concediului de risc maternal, concediului pentru îngrijirea copilului bolnav, concediului de îngrijitor şi perioada absenţei de la locul de muncă în condiţiile art. 1522 se consideră perioade de activitate prestată
elenazan, utilizator