Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt

buna ziua

Nu stiu daca postez in locul potrivit , daca nu imi cer scuze
Acum 2 ani am furat in alta tara am fost prins am platit contravaloarea marfii in magazin dupa care am fost la politie mi s-au luat amprente mi s-au facut poze . Am platit o amenda si mi sa dat drumul . dupa putin tim am revenit in tara . Acum am obtinut un contract de munca in aceias tara problema e ca trebuie sa imi schimb pasaportul . Intebarea mea e daca la eliberarea pasaportului biometric se poate afla de fapta comisa cu 2 ani in urma?
Exista aceasta posibilitate daca amprentarea la care ati fost supus a fost introdusa in banca de date a politiei din acel stat.
Cred ca a fost introdusa . Oare cei de la pasapoarte pot impiedica eliberarea ?
Nu vad din ce motive ati avea probleme cu eliberarea pasaportului.
m-am gandit ca imi poate pune piedica si pot pierde contractul de munca de care cu greu am facut rost
Dreptul de a avea pasaport nu are treaba cu fapta dvs.