Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, am divorțat, acum 4 ani, de fostul soț ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, am divorțat, acum 4 ani, de fostul soț prin notar, ...

Bună ziua, am divorțat, acum 4 ani, de fostul soț prin notar, unde am făcut o convenție ca pensiea alimentara a copilului sa fie de 150 de RON, menționez ca fostul soț nu avea niciun venit atunci. Pensia nu a plătit-o aproape 1 an, acum lucrează în Italia, ii trimite copilului 150 euro dar nu pe fiecare lună. Am înțeles ca are un salariu de 3000 de euro, și as dori recalcularea pensiei alimentare, dar nu știu sigur la ce firma lucrează. Ma puteți ajuta cu formularea cererii și sa îmi spuneți dacă este necesar sa contactez un avocat? Mulțumesc anticipat pentru răspuns!
De principiu va trebuie avocat care sa se descurce cu solicitarile pentru aflarea veniturilor din Italia, insa ar trebui sa puteti face macar dovada resedintei in acest stat daca nu stiti locul de munca efectiv.