Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Prestari servicii cadastrale Buna seara, Am si eu ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Prestari servicii cadastrale Buna seara, Am si eu nevoie de ceva ...

Prestari servicii cadastrale

Am si eu nevoie de ceva informatii cu privire la incheierea unei conventii pentru executarea cadastrului:

1) Prestatorul de servicii cadastrale, are obligatia de a incheia contract in acest sens cu beneficiarul?
2) Care este timpul legal de eliberare a documentatiei cadastrului, de cand s-a incheiat conventia/contractul?
3) Chitanta eliberata careia ii lipseste data de eliberare, are legalitate? Se poate intocmii fara data?
4) Prestatorul de servicii cadastrale, are obligatia sa aiba consintamantul informat al beneficiarului, conform GDPR, cu privire la folosirea datelor cu caracter personal?

Va multumesc si astept un raspuns, pe cat se poate, motivat in drept.
andrey0121, utilizator