avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Prestari servicii cadastrale Buna seara, Am si eu ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Prestari servicii cadastrale Buna seara, Am si eu nevoie de ceva ...

Prestari servicii cadastrale

Am si eu nevoie de ceva informatii cu privire la incheierea unei conventii pentru executarea cadastrului:

1) Prestatorul de servicii cadastrale, are obligatia de a incheia contract in acest sens cu beneficiarul?
2) Care este timpul legal de eliberare a documentatiei cadastrului, de cand s-a incheiat conventia/contractul?
3) Chitanta eliberata careia ii lipseste data de eliberare, are legalitate? Se poate intocmii fara data?
4) Prestatorul de servicii cadastrale, are obligatia sa aiba consintamantul informat al beneficiarului, conform GDPR, cu privire la folosirea datelor cu caracter personal?

Va multumesc si astept un raspuns, pe cat se poate, motivat in drept.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Septembrie 2023
andrey0121, utilizator

Alte discuții în legătură

Chitanta de mana mariamurar mariamurar Buna ziua Va rog mult ,pe cei care ma pot ajuta , imi aratati un model de chitanta de mana ? S-a lucrat la bloc la intrare , dar a fost o persoana ... (vezi toată discuția)
Trebuie avizata la itm o firma de administrare personal ? roxana69 roxana69 O firma care isi desfasoara activitata in domeniul administrarii de personal trebuie inregistrata la ITM sau trebuie obtinuta o autorizare speciala? In cazul ... (vezi toată discuția)
Informare misu roxana misu roxana Sandu Mihaela Roxana, angajata cu conventie individual de munca in cadrul unei societati cooperatiste mestesugaresti, in baza Legii nr. ... (vezi toată discuția)