Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare restante salariale! Bună seara! Restantele ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare restante salariale! Bună seara! Restantele salariale ...

Recuperare salarii neplătite!

Bună seara! Restantele salariale se pot cere și după încetarea contractului de munca la un angajator sau trebuie sa fii inca angajat în momentul respectiv? Știu ca se pot cere în termen de 3 ani de la producerea evenimentului, dar nu știu dacă exista obligația ca în acel moment sa fii încă angajat în cadrul firmei respective. As prefera sa finalizez colaborarea cu ei și după ce primesc decizia de încetare sa demarez procedura de recuperare a restantelor salariale.

Mulțumesc frumos!
Restantele salariale se pot cere și după încetarea contractului de munca .