avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am lasat însarcinată o fată de 16 ani daca parinți ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am lasat însarcinată o fată de 16 ani daca parinți ei depun ...

Am lasat însarcinată o fată de 16 ani daca parinți ei depun plingere împotriva mea pot face închisoare?
Cel mai recent răspuns: Sebastian Simon , Avocat 11:36, 3 Septembrie 2023
Bună ziua!
Din fericire nu veți răspunde penal.
Cu stimă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzat de furt pe nedrept cer ajutor StoicaMihaiRazvan StoicaMihaiRazvan Sunt acuzat pe nedrept de furtul unor roti de masina ( jante + cauciucuri ) de catre un vecin . Acesta a depus o plangere la polite in urma careia s a intocmit ... (vezi toată discuția)
Lovire si alte violente Andrei101 Andrei101 Buna ziua. Vreau sa spun ca in urma cu 4 zile am fost victima unei infractiuni de lovire si vreau sa va descriu toata scena pt. a intelege si ami explica ce ... (vezi toată discuția)
O iubesc si parinti ei nu sunt de acord pt ca eu sunt mult mai in varstra andreizorilacosmin1985 andreizorilacosmin1985 daca parinti ei mar da la politie pt corupere de minori desi fata este de acord sa fie cu mine as putea avea probleme ?si am si intretinut relati sexuale cu ... (vezi toată discuția)