avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Câte ore au muncit? 1. Două cadre didactice au ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Câte ore au muncit? 1. Două cadre didactice au însotit un ...

Câte ore au muncit?
1. Două cadre didactice au însotit un grup de elevi, intr-o tabară de vara,tabara aprobata de angajator, 7 zile calendaristice consecutive, inclusiv sămbata si duminica.
2. Cate ore au muncit ?
-7 zile* 24 de ore=168 de ore;
-câte 84 de fiecare deoarece repausul zilnic (obligatoriu) este de 12 ore?
3. Cum sunt platite pentru orele lucrate?
-40 de ore-programul normal;
-5 zile* 4 ore suplimentare= 20 de ore suplimentare;
-24 de ore, câte 12 sambata si duminica, repaus saptamanal?
Ultima modificare: Joi, 7 Septembrie 2023
Radamante, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:19, 8 Septembrie 2023
Nu au cum sa lucrez 24 ore in fiecare zi .

In speta, eu optez pentru varianta a 3-a.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalitate program 12/24 - 12/48 Elena_Denisa Elena_Denisa Buna ziua, am nevoie de ajutor... in exprimare #-o Cum explic cuiva de ce nu e legal 12/24... si atat si ca trebuie sa fie 12/24, 12/48, va rog? (vezi toată discuția)
Calcul salariu Viovas Viovas Buna ziua. Am un salariat (salariul brut 800 lei) care in septembrie a muncit dupa 179 ore dupa cum urmeaza: 01.09 (duminica) 24 ore 04.09 13 ore 07.09 ... (vezi toată discuția)
12 ore lucrate, 24 libere, mai e nevoie de 2 zile libere consecutiv? ella_1313 ella_1313 Daca se lucreaza 12 ore, si de dau 24 ore libere, nu se depasesc 48 ore pe saptamana. Mai e nevoie sa fie indeplinita conditia de 2 zile consecutiv libere.? (vezi toată discuția)