Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Câte ore au muncit? 1. Două cadre didactice au ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Câte ore au muncit? 1. Două cadre didactice au însotit un ...

Câte ore au muncit?
1. Două cadre didactice au însotit un grup de elevi, intr-o tabară de vara,tabara aprobata de angajator, 7 zile calendaristice consecutive, inclusiv sămbata si duminica.
2. Cate ore au muncit ?
-7 zile* 24 de ore=168 de ore;
-câte 84 de fiecare deoarece repausul zilnic (obligatoriu) este de 12 ore?
3. Cum sunt platite pentru orele lucrate?
-40 de ore-programul normal;
-5 zile* 4 ore suplimentare= 20 de ore suplimentare;
-24 de ore, câte 12 sambata si duminica, repaus saptamanal?
Radamante, utilizator
Nu au cum sa lucrez 24 ore in fiecare zi .

In speta, eu optez pentru varianta a 3-a.