Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Data incetarii cim radiere firma
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Data incetarii cim radiere firma

Buna ziua! O firma in curs de radiere are o salariata in concediu creștere copil . La data certificatului de radiere se încetează suspendarea și se încetează contractul de munca? Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
Data radierii = data incetarii suspendarii = data incetarii c.i.m.
Dar termenul pentru transmitere incetare suspendare nu trebuie sa fie cu o zi inainte?
nu gasesc in HG 905/2017 - exceptia . Azi 22.11 este data radierii. Sa transmit 23.11 data incetarii suspendarii si 23.11 data incetarii cim? multumesc
Azi 22.11 este data radierii.= data incetarii suspendarii = data incetarii cim
asa am facut . Multumesc foarte mult,