Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Va rog sa ma consiliati in primivinta impozitarii ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Va rog sa ma consiliati in primivinta impozitarii veniturilor ...

Va rog sa ma consiliati in primivinta impozitarii veniturilor unei societati din Romania cu domeniul de activitate Constructii in Anglia 2023
Va trebui sa va inregistrati societatea in scop de TVA in Anglia, veti factura cu TVA de Anglia 20% , colectare pe care o veti achita statului englez. Deasemenea veti plati impozit pe profit in Anglia si veti cerere Certificat fiscal pentru Conventie evitare dubla impunere pe care o veti depune anual la fiscul din Romania.
[ link extern ]
Angajatii detasati vor primi salariu si diurna plus cazare de la firma din Romania.