Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... PROBLEMA IML Am avut o altercatie cu mai multi ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

PROBLEMA IML Am avut o altercatie cu mai multi indivizi si am ...

PROBLEMA IML

Am avut o altercatie cu mai multi indivizi si am fost lovit, pot merge la iml acum sa scot certificatul medico legal asa cum este normal la orice ora sau trebuie sa astept pana maine dimineata cand eventual vanataile si umflaturile se vor ameliora ceea ce e foarte rau, in privinta unui dosar medico legal ?

La politie nu stie sa raspunda la aceasta intrebare, multumesc
Bună dimineața! Va trebui să mergeți în timpul programului de lucru de la aceasta instituție. La IML nu este serviciu de gardă. În ceea ce privește numărul de zile de îngrijiri medicale ce o să vă fie acordat, nu trebuie să vă faceți griji. Medicii de acolo au în vedere și timpul trecut de la agresiune când apreciază numărul de zile de îngrijiri medicale necesare pentru vindecare.