Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am achizitionat un ap. acum 2 ani, achitat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am achizitionat un ap. acum 2 ani, achitat integral ...

Buna ziua. Am achizitionat un ap. acum 2 ani, achitat integral in 2021. La receptie am constant anumite defecte, inclusiv dimensiune loc de parcare. Ce clauza pot sa trec in contractul de VC ca sa fiu acoperita ca si client, in cazul in care nu se repara cele mentionate in Procesul verbal de receptie?
Multumesc!
Bună seara!
Va recomand sa apelați pentru o astfel de situație la serviciile unui avocat.
Bună seara!

Ați încheiat un antecontract sau contractul de vânzare? Nu se înțelege din postarea dumneavoastră.

Cel mai bine mergeți la un avocat care poate analiza și actele încheiate deja.