Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua. Care este instanta competenta in urmatoarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua. Care este instanta competenta in urmatoarea situatie: ...

Buna ziua. Care este instanta competenta in urmatoarea situatie: Contestatorul din Sibiu iar societatea emitenta facturilor contestate din Bucuresti dar cu punct de lucru in Sibiu. Contractul s-a facut online si facturile au fost comunicate pe mail. Unde introduc contestatia, la Sibiu sau Bucuresti ? Imobilul unde se presteaza serviciul este in Ocna Sibiului. Asadar, unde introduc contestatia ?
pop sorin, utilizator
Sibiu
Înțeleg ca o societate din București și cu punct de lucru în Sibiu a emis o serie de facturi pentru plata unei lucrări efectuate în Ocna Sibiului, aceste facturi urmând a fi plătite de către o firma din Sibiu. Contractul a fost încheiat prin e-mail.
Dvs pentru care firma sunteți? Pentru cea din București sau pentru cea din Sibiu? Contestați facturile emise sau doriți obligarea celeilalte firme la plata acestora?
De asemenea, ce scrie in contract la instanta competenta?