avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare Somaj Tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare Somaj Tehnic

Buna ziua, stie cineva sa-mi raspunda daca legea 268/07.07.2009 mai este aplicabila, intrab asta deoarece la art. 2 se refera la anul 2009 .

Multumesc !
Cel mai recent răspuns: lorryd , utilizator 18:22, 21 Februarie 2010
Opinia mea este ca masura prevazuta la art. 2 se refera doar la anul 2009... :)
Multumesc pt raspuns !
Alte opinii ?
posibil ca prevederea sa intre in vigoare din nou incepand cu 01.02.2010!
Nu exista pana in momentul de fata nici un text de lege care sa abroge respectiva hotarare pe anul 2010.In opinia mea este inca valabila
Nu e valabila si pentru 2009, dar cica se discuta ceva proiect de lege pe tema asta, ca sa intre si in anul 2010. :)

Alte discuții în legătură

Urgent contributii somaj tehnic marinamarilena marinamarilena am depus la ITM documentatia necesara pentru somaj tehnic , conf, OUG 28/2009, adica scutite d plata contributiilor la buget, atat pentru angajator cat si ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic 2010 nastasagabi nastasagabi articolul 2 al Ordonantei 28/2009 privind somajul tehnic se aplica si pentru anul 2010? Daca somajul tehnic incepe in 2009 (decembrie) perioada de 90 zile ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic ContSters74221 ContSters74221 spuneti-mi va rog ce acte sunt necesare sa intocmeasaca un inspector resurse umane la trimiterea in somaj tehnic a unor angajati?cum ar trebuii intocmita ... (vezi toată discuția)