Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare Somaj Tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare Somaj Tehnic

Buna ziua, stie cineva sa-mi raspunda daca legea 268/07.07.2009 mai este aplicabila, intrab asta deoarece la art. 2 se refera la anul 2009 .

Multumesc !
Opinia mea este ca masura prevazuta la art. 2 se refera doar la anul 2009... :)
Multumesc pt raspuns !
Alte opinii ?
posibil ca prevederea sa intre in vigoare din nou incepand cu 01.02.2010!
Nu exista pana in momentul de fata nici un text de lege care sa abroge respectiva hotarare pe anul 2010.In opinia mea este inca valabila
Nu e valabila si pentru 2009, dar cica se discuta ceva proiect de lege pe tema asta, ca sa intre si in anul 2010. :)