Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am o intrebare: Sunt angajata la o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am o intrebare: Sunt angajata la o instituite.In luna ...

Buna ziua,
Am o intrebare: Sunt angajata la o instituite.In luna august am fost rugata de șeful de la resurse umane sa stau in locul unei colege la casierie 2 săptămâni, eu având alta funcție.
Am acceptat, dar mi-a fost făcută dispozitie că și înlocuitor permanent,iar eu nu doresc acest lucru.Am cerut ca pt înlocuitor permanent sa mi se facă o mărire salarială,dar nu a fost făcută.Acum colega are iar nevoie de liber și eu nu vreau sa merg.
Cum as putea sa fac sa ,,atac" acea dispoziție?
Mulțumesc!
Trebuia atacata in instanta in termen de 45 de zile de la comunicare.