Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... filmare cu camera ascunsa Buna ziua, daca o persoana ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

filmare cu camera ascunsa Buna ziua, daca o persoana filmeaza ...

filmare cu camera ascunsa
Buna ziua, daca o persoana filmeaza pe ascuns cu telefonul mobil, inregistrand o conversatie cu personalul unui azil, inregistrare cu care poate dovedi nerespectarea unor clauze contractuale, este infractiune? Este singura modalitate prin care semnatarul de contract pentru beneficiarul de servicii poate dovedi autoritatilor si unei instante de judecata daca se ajunge acolo, neregulile dintr-un azil, nerespectarea clauzelor privind acordarea asistentei medicale, administrarea medicaltiei/neadministrarea in mod corect. Filmarea nu e folosita niciunde in alte parti, nu e facuta public nicaieri, a fost facuta strict doar ptr a putea dovedi nerespectarea obligatiilor contractuale de catre personalul azilului, care in conversatie recunoaste neglijenta si motiveaza cu minciuni, se scuza pueril ptr neglijenta, etc. Inregistrarea impreuna cu clauzele contractului si alte inscrisuri contradictorii coroborate , fac dovada nerespectarii obligatiilor contractuale asumate de azil. Persoana care a filmat poate fi acuzata de ceva ? in sensul celor precizate/scopul filmarii, care a fost in azil efectuata.
multumesc,
Nu este vorba despre nici o infracțiune dar e discutabil dacă va fi admisa ca proba(cel puțin într un proces civil).Dacă aveți nemulțumiri trimiteți niște mesaje pe whatsapp,pe mail,încercați un dialog poate va răspund și aveți probe suplimentare care sunt admisibile..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
va multumesc, am si pe whats app