Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariatii cu CIM part-time au dreptul la concediu de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariatii cu CIM part-time au dreptul la concediu de odihna? ...

Salariatii cu CIM part-time au dreptul la concediu de odihna? In trecut, se acorda doar la functia de baza?
Salariații part-time au dreptul la concediu de odihnă la fel ca și cei full-time.

Hannahjoy a scris:

.....In trecut, se acorda doar la functia de baza?

Se acorda proportional cu durata timpului de munca.
Aceste adnotari sunt mai vechi? [ link extern ]

Cornel Vasile a scris:

Hannahjoy a scris:

.....In trecut, se acorda doar la functia de baza?

Se acorda proportional cu durata timpului de munca.

Nu, sunt noi si aparute dupa schimbarea legii.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se mentioneaza că se acordă concediu de odihna doar la functia de baza…

Cornel Vasile a scris:

Nu, sunt noi si aparute dupa schimbarea legii.