avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariatii cu CIM part-time au dreptul la concediu de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariatii cu CIM part-time au dreptul la concediu de odihna? ...

Salariatii cu CIM part-time au dreptul la concediu de odihna? In trecut, se acorda doar la functia de baza?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:18, 3 Octombrie 2023
Salariații part-time au dreptul la concediu de odihnă la fel ca și cei full-time.


Hannahjoy a scris:

.....In trecut, se acorda doar la functia de baza?



Se acorda proportional cu durata timpului de munca.
Aceste adnotari sunt mai vechi? [ link extern ]


Cornel Vasile a scris:



Hannahjoy a scris:

.....In trecut, se acorda doar la functia de baza?



Se acorda proportional cu durata timpului de munca.

Nu, sunt noi si aparute dupa schimbarea legii.
Ultima modificare: Duminică, 1 Octombrie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se mentioneaza că se acordă concediu de odihna doar la functia de baza…

Cornel Vasile a scris:

Nu, sunt noi si aparute dupa schimbarea legii.

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna - timp partial sandr_ela sandr_ela Buna ziua, As vrea sa stiu daca, persoanele care au incheiate unul sau mai multe contracte individuale de munca cu timp partial, iar baza este la o alta ... (vezi toată discuția)
Reparatii centrale de bloc si concediu de odihna daca am al 2 lea job adina23 adina23 Buna ziua, De curand in bloc la noi, s0au facut repartii la centralele de bloc, mentionez ca sunt 6 centrale pe tot blocul, la apartamentele cu 34 ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna, doua locuri de munca ecaterinap ecaterinap Buna ziua, As dori sa ma ajutati in urmatoarea problema: In conformitate cu articolul 35, din Legea 53/2003, am doua contracte de munca pe perioada ... (vezi toată discuția)