Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Impozite, contribuții la asociația de proprietari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Impozite, contribuții la asociația de proprietari bloc

M am mutat de curând Intr o nouă locație. Este corect ca administratorul unui bloc să introducă pe lângă cheltuielile uzuale ( femeie serviciu, ape, lumină scară, salariu administrator etc) și o rubrică numită "Impozite, contribuții sociale la Bugetul de stat al Asociației de proprietari "? , unde taxează fiecare apartament cu 11,95 lei. Nu știu dacă administratorul este o firmă sau doar o persoană fizică autorizată, dar n am mai văzut la nicio asociație așa ceva.
chance1, utilizator