avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... co inainte de prenatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

co inainte de prenatal

Buna ziua.as dori sa ma lamureasca cineva in privinta co luat inasinte de prenatal.am lucrat intreg anul 2009, iar de pe 4 ian , pana pe 11 ian am luat co, dupa care am intrat in prenatal.e totul corect din pct de v legal, nu -mi afecteaza cu nimic
?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: felice76 , utilizator 16:36, 29 Ianuarie 2010
Este corect si nu va afecteaza cu nimic.
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna marinica71 marinica71 la 1 ian 2006 am intrat in concediu de crestere a copilului pana la 1 mai 2007 cand am revenit la servici.am mai lucrat in perioada 1 mai-1 septembrie 2007 ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna in anul revenirii din cic liliann liliann Va rog sa ma lamuriti in leg cu acest aspect, am intrebat la res umane si mi-a spus ca nu am dreptul la CO pe 2009. Eu insa cred ca am, si iata si situatia mea ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna vs ccc Nickolemi Nickolemi In situatia in care un angajat se afla in concediu medical mai multe luni calendaristice, dar nu tot anul intreg, beneficiaza de concediu de odihna pentru anul ... (vezi toată discuția)