Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vanzare online prajituri artizanale fara firma.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vanzare online prajituri artizanale fara firma.

Buna ziua! Din punct de vedere juridic, este legal sa vand fara a avea o firma sau acte prajituri artizanale (facute in casa) pe platforme ca: OLX, Facebook etc.
george-neagu, moderator
Orice venit trebuie declarat la ANAF pentru a fi in legalitate. Venitul se impoziteaza si taxeaza AS si ASS.
Nu puteți fără firma si fara autorizatie sanitar veterinara. Iar spațiul de producție și depozitare materii prime și produse finite trebuie sa fie amenajat în spatii separate de cele de locuit.