Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua astazi am furat niste produse in valoare 30 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua astazi am furat niste produse in valoare 30 40 lei ...

Bună ziua astazi am furat niste produse in valoare 30 40 lei de la penny a venit sefa de magazin si o zis sa merg cu ea m au bagat intr o camera i am scos produsele si am scris pe o foaie ce am furat nu am semnat nu am nimic in schimb mi a cerut buletinu si respectiva a facut o poza ea mi a spus sa nu mai trec prin magazin si nu o sunat la politie nu a facut proces vrebal nimic se poate sa ma trezesc cu dosar penal sau altele nu stiu ce sa fac imi pare rau pentru ce am făcut nu m am gândit
Nu.
Daca mi sa facut poza la buletin la ce ma pot astepta cel mai rau

atticusfortezza a scris:

Nu.

Am spus NU. Asta inseamna nu. Ati beneficiat de bunavointa din partea magazinului, incercati sa apreciati gestul, totodata asta a fost si o atentionare - sper ca pe masura - pentru ca furturile sa nu se mai repete, nu doar in magazinul respectiv, ci niciunde.