avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am și eu niște întrebări, mai ciudate poate: o ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am și eu niște întrebări, mai ciudate poate: o hotărârea ...

Am și eu niște întrebări, mai ciudate poate: o hotărârea judecătorească de încuviințare a executării silite nu trebuie să apară pe portal?Nu trebuie găsită atunci când caut numărul dosarului?Nu trebuie găsită la secțiunea ședințe?Nu trebuie să aibă o ștampilă și măcar o semnătură a judecătorului/grefierului?Cum ne putem apăra dacă nu știm nimic până în momentul popririi conturilor?Cum ne asigurăm că avem dreptul la o judecată corectă?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 09:17, 19 Octombrie 2023
Cererea de încuviințare a executării silite se judecă în cameră de consiliu, fără participarea celui care urmează a fi executat. În momentul în care executorul judecătoresc vă comunică somația de plată, atunci puteți face contestație la executare.
Asta știu și eu, dar de ce nu apare pe portal numărul dosarului?Am verificat fiecare ședință și nu apare nimic pe numele meu.
Nu e nici o conspirație,dacă aveți un nume comun pot sa apară mai multe părți cu nume similare di e mai greu sa găsiți,poate sa fie un dosar de executare mai vechi etcetc.In momentul.in care primiți actele de la executor curge termenul în care puteți formula contestație..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incuviintare executare silita antonia30 antonia30 Buna seara,va rog sa ma ajutati cu un raspuns,sotul a primit o somatie de executare silita ieri si in somatie scrie ca executarea a fost incuviintata de ... (vezi toată discuția)
Executare silita buiavasi buiavasi Cum aflu ziua si completul care judeca un dosar de executare silita, este vorba despre dosarele nr.30392/4/2017 si 30393/4/2017 de la jud.sector 4, eu am ... (vezi toată discuția)
Comunicare poprire bej - nu exista decizie/dosar la judecatorie Notsure Notsure Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie: daca cineva primeste o notificare de poprire de la BEJ, pentru un credit facut in anul 2005, ... (vezi toată discuția)