Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract salubritate pentru o societate civila de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract salubritate pentru o societate civila de avocati.

Buna ziua.
Suntem o societate civila de avocati. Avem spațiu intr-o clădire cu mai multe spații.
Cladirea are deja un contract cu firma de salubritate. Intrebarea este daca avem obligatia ca noi, ca societate, sa avem un alt contract cu firma de salubritate?
george-neagu, moderator
Da.
imi puteti indica si un text de lege?
societatea e proprietara a spatiului?
Nu. Suntem in chirie
1. Ca sa raspund intrebarii de mai sus, nu exista text de Lege, sunt HCL sau HCJ.
2. Daca in contractul de inchiriere nu se specifica, e in sarcina dvs. Daca ar fi trebuit sa va inregistrati la ORC, v-ar fi cerut contractul la depunerea actelor
adriandimitriu, utilizator