avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, este adevarat ca incepand cu anul acesta ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, este adevarat ca incepand cu anul acesta scolar 2023-2024, ...

Buna ziua, este adevarat ca incepand cu anul acesta scolar 2023-2024, prescolarii nu mai pot beneficia de bursa sociala si monoparentala? Acum am fost anuntata de la secretariat, cu toate ca dosarele au foat depuse de ceva timp. Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: carmen_kissdoi , utilizator 14:20, 20 Octombrie 2023
”Pentru obținerea bursei sociale, elevii majori sau părinții/tutorii legal instituiți/reprezentanții legali ai elevilor minori depun la Comisia de management al burselor din unitatea de învățământ o cerere însoțită de acte care dovedesc dreptul de acordare a bursei sociale, în primele 25 de zile calendaristice de la începerea cursurilor anului școlar”.
www.avocatnet.ro/articol_653...
Buna ziua, am intrebat de prescolari.
Observ ca dvs faceti referire la elevi, ma intereseaza copii de gradinita.
Multumesc frumos.

Cornel Vasile a scris:

”Pentru obținerea bursei sociale, elevii majori sau părinții/tutorii legal instituiți/reprezentanții legali ai elevilor minori depun la Comisia de management al burselor din unitatea de învățământ o cerere însoțită de acte care dovedesc dreptul de acordare a bursei sociale, în primele 25 de zile calendaristice de la începerea cursurilor anului școlar”.
www.avocatnet.ro/articol_653...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fetita mea este inscrisa la liceu seral si vreau sa stiu daca ... Fetita mea este inscrisa la liceu seral si vreau sa stiu daca poate cere bursa medicala,are orientare școală, are certificat de handicap, are boala care se ... (vezi toată discuția)
Pentru tichetele sociale din invatamantul prescolar parintele ... luminuta luminuta Pentru tichetele sociale din invatamantul prescolar parintele mai poate depune cerere daca a trecut termenul legal? (vezi toată discuția)
Buna o mamica care lucreaza si un copil in clasa pregatitoare.venit:minim ... Ingheta Ingheta Buna O mamica care lucreaza si un copil in clasa pregatitoare.venit:minim pe economie + pensie intretinere minima..n au fost casatoriti parintii.custodie ... (vezi toată discuția)