avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 346 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am depus actele la casa de pensii în luna octombrie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am depus actele la casa de pensii în luna octombrie pentru a ...

Am depus actele la casa de pensii în luna octombrie pentru a primi indemnizația de însoțitor prin casa de pensii până acum o încasam de la primărie și m-ar interesa de când îmi vine prin cuponul de pensie
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 08:18, 31 Octombrie 2023
Ați renunțat la indemnizația de însoțitor primită de la primărie prin DGASPC`?
Aveți gradul 1 de invaliditate`?
Ultima modificare: Duminică, 29 Octombrie 2023
Dapix, utilizator

Am depus copii după certificatul de handicap gradul 1 și decizia de pensionare la casa de pensii Dolj pentru a primi indemnizația de însoțitor prin casa de pensii în schimbul primiri lor prin primărie dar la DGASPC nu am depus nimic fiindcă am fost acolo și m-au trimis la casa de pensii, da, am gradul 1 cu asistent personal
Dapix a scris:

Ați renunțat la indemnizația de însoțitor primită de la primărie prin DGASPC`?
Aveți gradul 1 de invaliditate`?


Bolovan Ionuț Marius a scris:

m-ar interesa de când îmi vine prin cuponul de pensie

Întrebați la casa de pensii la ghișeul de la relații cu publicul.
Ultima modificare: Marți, 31 Octombrie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare bilete de transport pentru insotitorul persoanei cu handicap grav anda700 anda700 va solicitam o informatie privind un caz al unui nevazator cu handicap grav: 1. nevazatorul cu handicap grav primeste indemnizatie de insotitor de la Casa ... (vezi toată discuția)
Pensie ilie26 ilie26 Mama mea si-a facut dosar de pensie de handicap,si a fost incadrata la gradul I(unu).Dupa spusele ei ar fi trebuit sa ia prima pensie in oct. si intradevar a ... (vezi toată discuția)
Urgent indemnizatie handicap mariacrisss mariacrisss Bună ziua Îmi cer scuze că vă deranjez dar va rog frumos sa mi spuneți cum sa fac În urma unui neoplasm gr 3B am certificat handicap grav cu ... (vezi toată discuția)