Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am depus actele la casa de pensii în luna octombrie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am depus actele la casa de pensii în luna octombrie pentru a ...

Am depus actele la casa de pensii în luna octombrie pentru a primi indemnizația de însoțitor prin casa de pensii până acum o încasam de la primărie și m-ar interesa de când îmi vine prin cuponul de pensie
Ați renunțat la indemnizația de însoțitor primită de la primărie prin DGASPC`?
Aveți gradul 1 de invaliditate`?
Dapix, utilizator

Am depus copii după certificatul de handicap gradul 1 și decizia de pensionare la casa de pensii Dolj pentru a primi indemnizația de însoțitor prin casa de pensii în schimbul primiri lor prin primărie dar la DGASPC nu am depus nimic fiindcă am fost acolo și m-au trimis la casa de pensii, da, am gradul 1 cu asistent personal
Dapix a scris:

Ați renunțat la indemnizația de însoțitor primită de la primărie prin DGASPC`?
Aveți gradul 1 de invaliditate`?

Bolovan Ionuț Marius a scris:

m-ar interesa de când îmi vine prin cuponul de pensie

Întrebați la casa de pensii la ghișeul de la relații cu publicul.
Dapix, utilizator