Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara !!Am o întrebare!Am un teren și aș vrea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara !!Am o întrebare!Am un teren și aș vrea să construiesc ...

Bună seara !!Am o întrebare!Am un teren și aș vrea să construiesc o cabană in forma de A fara fundație,pe piloni!!De ce documente și avize am nevoie!? Mulțumesc!
Bună seara, am un teren de la bunicul meu din 1921 pe care bunicul meu nu la declarat nici tatăl meu, dar noi lucram acest teren in suprafață de 3 hectare. Conform legi 123/2023 pot sa îl declar sa întru în posesia lui. Care sunt pași ca eu sa ii urmez. Mulțumesc mult pentru ajutor.

roxana g23 a scris:

Bună seara !!Am o întrebare!Am un teren și aș vrea să construiesc o cabană in forma de A fara fundație,pe piloni!!De ce documente și avize am nevoie!? Mulțumesc!

Buna seara!
roxana g23,tot ce va trebuie este eliberat de primarie.Mergeti si intrebati.