avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua , în domeniul în care îmi desfășor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua , în domeniul în care îmi desfășor activitatea ...

Bună ziua , în domeniul în care îmi desfășor activitatea ,raportul de munca dintre salariat și angajator se stabilește,,telefonic,sms,email și Whats App",majoritatea angajaților neavând un program fix și nici grafic de lucru ,iar în majoritatea timpului liber stam la dispoziția angajatorului fără a avea un spor.
Întrebarea mea este , dacă dispeceratul ma contactează telefonic o singura data ,iar eu din diverse motive nu am putut răspunde în acel moment...constituie absenta nemotivata ?
Legat de convorbirile telefonice ,avem un act aditional prin care ne-am dat acordul pentru înregistrarea convorbirilor.
Pot face solicitare scrisa sa se pună la dispoziția mea înregistrarea telefonica din care reiese ca eu am absentat?
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:21, 31 Octombrie 2023
Da, puteti face solicitare scrisa sa va pună la dispoziție înregistrarea telefonica din care reiese c-ati absentat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! Îmi desfășor activitatea ca mecanic ajutor de ... gooldenn20 gooldenn20 Bună ziua! Îmi desfășor activitatea ca mecanic ajutor de locomotivă la o companie privata. Dânșii ,,ma țin\" foarte mult în dormitor in decursul ... (vezi toată discuția)
Testul poligraf adryan35 adryan35 Buna ziua. Sant angajat la o societate comerciala de paza si in cursul lunii Iunie am fost nevoiti sa ne supunem testului poligraf pe motiv de a vedea daca ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea convorbirii telefonice pavelmarius pavelmarius Cum pot sa intru in posesia inregistrari audio telefonice (in cazul in care exista undeva)dintre 2 medici din spitale diferite? Unul dintre ei a spus o ... (vezi toată discuția)