Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua , în domeniul în care îmi desfășor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua , în domeniul în care îmi desfășor activitatea ...

Bună ziua , în domeniul în care îmi desfășor activitatea ,raportul de munca dintre salariat și angajator se stabilește,,telefonic,sms,email și Whats App",majoritatea angajaților neavând un program fix și nici grafic de lucru ,iar în majoritatea timpului liber stam la dispoziția angajatorului fără a avea un spor.
Întrebarea mea este , dacă dispeceratul ma contactează telefonic o singura data ,iar eu din diverse motive nu am putut răspunde în acel moment...constituie absenta nemotivata ?
Legat de convorbirile telefonice ,avem un act aditional prin care ne-am dat acordul pentru înregistrarea convorbirilor.
Pot face solicitare scrisa sa se pună la dispoziția mea înregistrarea telefonica din care reiese ca eu am absentat?
Mulțumesc.
Da, puteti face solicitare scrisa sa va pună la dispoziție înregistrarea telefonica din care reiese c-ati absentat.