Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... daca am fost angajat in sistem plata cu ora, pot ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

daca am fost angajat in sistem plata cu ora, pot beneficia de ...

daca am fost angajat in sistem plata cu ora, pot beneficia de prima de cariera didactica ?
OUG nr. 58 din 12 iunie 2023 privind unele măsuri pentru acordarea unei prime de carieră didactică pentru personalul didactic și didactic auxiliar, precum și unei prime de carieră profesională pentru personalul administrativ din învățământul de stat, suportate din fonduri externe nerambursabile , nu face distinctie in ceea ce priveste durata timpului de munca /norma didactica.
Cornel Vasile, Consilier juridic