Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cota parte contract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cota parte contract

Salutare
Urmează să cumpăr împreună cu prietena mea un apartament, am semnat promisiunea de vânzare-cumpărare cu proprietarul unde este specificată cota parte 1/2 de fiecare.
Această cotă parte poate fi modificată de acum? În contractul final de vânzare -cumpărare întreb.
Se poate menține aceasta cota si în contractul de vânzare cumpărare dacă nu doriți sa o schimbați.

SCA IONESCU & NOVAC a scris:

Se poate menține aceasta cota si în contractul de vânzare cumpărare dacă nu doriți sa o schimbați.

Tocmai, am dori sa o schimbam, e vreo problema?