avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cota parte contract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cota parte contract

Salutare
Urmează să cumpăr împreună cu prietena mea un apartament, am semnat promisiunea de vânzare-cumpărare cu proprietarul unde este specificată cota parte 1/2 de fiecare.
Această cotă parte poate fi modificată de acum? În contractul final de vânzare -cumpărare întreb.
Cel mai recent răspuns: ivedu , utilizator 07:57, 2 Noiembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate menține aceasta cota si în contractul de vânzare cumpărare dacă nu doriți sa o schimbați.


SCA IONESCU & NOVAC a scris:

Se poate menține aceasta cota si în contractul de vânzare cumpărare dacă nu doriți sa o schimbați.


Tocmai, am dori sa o schimbam, e vreo problema?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Antecontract vanzare-cumpare Corina_c Corina_c Buna ziua, Am o nelamurire si pana acum nimeni nu a stiut sa imi spuna exact ce putem face. Impreuna cu prietenul meu luam un credit pt. Prima casa, el este ... (vezi toată discuția)
Apartament cumparat in rate inainte de casatorie Lauriss_idd Lauriss_idd Buna ziua, Eu si prietenul meu urmeaza sa achizitionam, luna viitoare, un apartament de la un dezvoltator. Jumatate din valoare apartamentului o platim ... (vezi toată discuția)
Probleme cu promisiune de vanzare-cumparare, legea 112 Nelutus Nelutus Buna ziua, as avea o intrebare intrucat sunt intr-o situatie neplacuta: in luna aprilie anul acesta am facut o promisiune de vanzare-cumparare la notar ... (vezi toată discuția)