avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ne acordarea de drepturi salariale in speta sporul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ne acordarea de drepturi salariale in speta sporul de conditii ...

Ne acordarea de drepturi salariale in speta sporul de conditii vatamatoare, se prescrie ? Exista un termen in care poate fi cerut in instanta ?
Cel mai recent răspuns: max36 , utilizator 15:38, 8 Noiembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Maxim 3 ani de la data de cand trebuia sa il achite/acorde.
Va mulțumesc pentru răspuns. Sa aveti o zi buna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Viza control financiar preventiv vasy_282828 vasy_282828 As dori un raspuns pentru urmatoarea speta. -Societatea la care lucrez prin prisma unui director imi va da o decizie pentru viza de control financiar ... (vezi toată discuția)
Drepturi salariale prescrise sau nu ? fbogdan fbogdan Va rog ajutati-ma! Mi-am dat demisia incepand cu 26.02.2008. Decizia de desfacere a contr.de munca e in 28.02.2008. Nu mi-au platit salariul prin card iar la ... (vezi toată discuția)
Initiere actiune plata spor de vechime law99 law99 Poate un angajat sa ceara in instanta plata sporului de vechime dupa cum urmeaza: 1.2010 ce a mai ramas ca ma gindesc ca suntem in luna august 2013 2.Pe tot ... (vezi toată discuția)