Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Ma adresez dvs. cu urmatoarea intrebare: o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Ma adresez dvs. cu urmatoarea intrebare: o persoana ...

Buna ziua! Ma adresez dvs. cu urmatoarea intrebare: o persoana absolventa a 8 clase + 2 ani scoala complementara poate fi angajata in cadrul unui birou pentru a desfasura activitati specifice (intocmire documente, arhivare, evidente, etc.) si care ar fi postul pe care ar putea fi angajata?
Multumesc!
411001 Functionar administrativ
Multumesc ptr. raspuns.
Dar pentru functionari administrativi, conform cod COR sunt necesare studii medii (absolvent liceu) ... pot asimila cele 8 clase + 2 sc. complementara cu studii medii?
Multumesc inca o data!
Nici legiuitorul, nici literatura de specialitate nu aduc alte clarificari pentru stabilirea actului de studii in baza caruia se face angajarea in cazul unui absolvent de studii medii intr-o ocupatie pentru care conform COR este prevazuta conditia studiilor medii