Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Impozit venit din activitati pe internet.
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Impozit venit din activitati pe internet.

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns detaliat legat de impozitul pe venit datorat daca am incasari din activitati pe internet. Mai exact scriu articole de blog pentru diversi clienti si in schimb primesc undeva la 9000 lei/luna. Totul se desfasoara online, intre persoane fizice, asadar nu exista un contract sau vreo intelegere, samd. Pur si simplu eu scriu articolele de blog si dupa fiecare articol publicat primesc banii.

Vreau sa ma duc sa declar aceste sume insa nu stiu cand, cum si in ce fel sa procedez. Va multumesc mult.
In fiecare an, pana pe 25 mai depuneti declaratia unica cu veniturile realizate in anul precedent, acestea sunt venituri din alte surse.