Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua mătușă are 89 ani e la pat are depus bani ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua mătușă are 89 ani e la pat are depus bani la creditcoop ...

Buna ziua mătușă are 89 ani e la pat are depus bani la creditcoop cum pot sa scot bani am doar buletinul ei și testament că după moartea ei îmi lasă averea mie
Bună seara!
Doar cu procura notariala din partea mătușii sau daca aceasta este pusă sub interdicție, printr-o hotărâre judecătorească, atâta timp cât aceasta este în viață.
După decesul acesteia, doar după ce veți dezbate succesiunea și veți obține certificatul de moștenitor.