Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Înregistrări contabile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Înregistrări contabile

Am predat vanzarea din casierie pentru depunere la banca. Patronul a facut transfer din contul dansului personal ,cont aflat la o alta banca,cu suma respectiva in contul societatii. Este corecta aceasta nota contabila 581 = 5311 si 5121 = 581 sau: 542 = 5311 si 5121 = 542?
george-neagu, moderator