Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acces în lăcaș de cult
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acces în lăcaș de cult

Bună ziua
Am dorit să intru fizic într-o biserică dar mi s-a oprit intrarea prin forță fizică. Este legal? Constituția României. Art. 29 – Libertatea conştiinţei (2) Libertatea conştiinţei este garantată; ea trebuie să se manifeste în spirit de toleranţă şi de respect reciproc.
wazz, utilizator
Este legal?

depinde de situatie.
faptul ca nu ati fost lasat sa intrati, nu are legatura cu art citat.
dvs vreti sa intrati musai intr-o anumita biserica ?
nu va putteti duce la alta ca sa nu mai existe scandal ?
este unica biserica de langa domiciliu, frecventez de ani de zile, oamenii s-au schimbat, eu nu ma schimb si nu pot merge la alta biserica va multumesc pentru intelgere