Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Am dat prin contract de intretinere apartamentul meu ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Am dat prin contract de intretinere apartamentul meu fiului meu

Am dat prin contract de intretinere apartamentul meu fiului meu si de atunci plateste el taxele la primaria Pitesti. Insa in situatia in care eu sint urmas al prizonierilor de razboi sint scutit de taxe. Pot prin inputernicire de la copil sa platesc eu taxele la primarie? Asa as putea sa fiu scutit de taxe , daca se poate. Va multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Nu, nu sunteți proprietar. Prin imputernicire, ati plati ce el datorează , deci nu rezolvati asa.