avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Documente necesar decont combustibil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Documente necesar decont combustibil


Care sunt documentele necesare intr-o asociatie de proprietari, cand un membru in comitet, cu contract de mandat deconteaza bon pentru combustibil? Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 Noiembrie 2023
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 13:36, 28 Noiembrie 2023
Ca sa deconteze ii trebuie doar un bon de combustibil.
Dar de ce si-ar deconta bonul de combustibil?
A stabilit inainte ca acea cheltuiala poate fi decontata cu membri comitetului si presedintele?
Face diverse cumparaturi: plicuri rozatoare, materiale elctrice, de curatenie etc. Nu tre sa justifice distanta si nr km parcursi? Rog raspuns peroane cu competente! Multumesc!
Rog raspuns peroane cu competente!

Nu sunteti pretentioasa deloc...
La noi, presedintele il ia pe administrator si cumpara rechizite de la Bucuresti.
Cand nu sunt bilete la tren, apeleaza la Tarom... (Iasi - Bucuresi si retur) si vorba dvs. tre' sa deconteze cheltuiala. Bravo, m-ati salvat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontare cheltuieli asociatie ContSters189595 ContSters189595 am o factura pe numele tatalui meu, acesta fiind membru din asociatie. in factura sunt trecute codul fiscal si nr asociatie in al doilea rand este si un ... (vezi toată discuția)
Bonuri fiscale la asociatia de proprietari Almaris Almaris As dori sa va intreb daca la asociatia de proprietari se pot justifica cheltuieli doar pe baza bonului fiscal sau este strict necesara si solicitarea facturii? ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli cu transportul la o asociatie de proprietari fotbalistul fotbalistul As vre asa stiu, daca exista cheltuieli de transport care se deconteaza in cadrul asociatiilor de proprietari? (vezi toată discuția)