Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Documente necesar decont combustibil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Documente necesar decont combustibil

Care sunt documentele necesare intr-o asociatie de proprietari, cand un membru in comitet, cu contract de mandat deconteaza bon pentru combustibil? Multumesc!
Manuela Rășină, administrator
Ca sa deconteze ii trebuie doar un bon de combustibil.
Dar de ce si-ar deconta bonul de combustibil?
A stabilit inainte ca acea cheltuiala poate fi decontata cu membri comitetului si presedintele?
Face diverse cumparaturi: plicuri rozatoare, materiale elctrice, de curatenie etc. Nu tre sa justifice distanta si nr km parcursi? Rog raspuns peroane cu competente! Multumesc!
Rog raspuns peroane cu competente!

Nu sunteti pretentioasa deloc...
La noi, presedintele il ia pe administrator si cumpara rechizite de la Bucuresti.
Cand nu sunt bilete la tren, apeleaza la Tarom... (Iasi - Bucuresi si retur) si vorba dvs. tre' sa deconteze cheltuiala. Bravo, m-ati salvat!