avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... in cazul in care , in cadrul unui CAR, un mebru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

in cazul in care , in cadrul unui CAR, un mebru fondator moare, ...

in cazul in care , in cadrul unui CAR, un mebru fondator moare, calitatea acestuia se poate transfera la urmasi prin succesiune?

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate functionar public / membru fondator asociatie lenika lenika as dori sa stiu daca un functionar public care desfasoara activitati de asistent social in cadrul unei directii judetene de aistenta sociala poate fi membru ... (vezi toată discuția)
Nora fara copii poate mostenii averea socrilor? matei petru matei petru Parinti decedati, urmasi trei copii. Ulterior un copil moare, fara a avea descendenti doar sotie supravietuitoare. Cei doi fii in viata, au acceptat prin ... (vezi toată discuția)
O adresa flotant te impiedica sa deschizi un ong? suteustelian78 suteustelian78 Revin cu o intrebare care mi-a scapat anterior. Eu locuiesc momentan cu adresa flotant in Timisoara, acest fapt ma va impiedica sa deschid un ONG sportiv mult ... (vezi toată discuția)